Lunalia Mechelen: Vurige flamencozang van Diagolos
MECHELEN, dinsdag 28 april 2026Het is algemeen geweten dat gambist Fahmi Alqhai en flamenco-zangeres Rocío Márquez het vuur in elkaar ontsteken. De één vertrekt vanuit orale tradities, de ander vanuit eeuwenoude manuscripten. We spreken over cantes flamencos die vanuit Andalusië tot in Zuid-Amerika weerklonken of marionas die op hun beurt de Atlantische Oceaan overstaken en al in de 17e eeuw in de eerste Spaanse gitaarboeken werden genoteerd. Of denk aan Monteverdi’s ostinato-liederen die dezelfde akkoordprogressies als de siguiriyas hebben. Het vuur van de flamenco blijft dan ook tot op vandaag branden door haar vele lonten. En het gepassioneerde voeten en handen werk van haar dansers. Verwacht je aan 60 procent vurige flamenco, 10 procent Monteverdi en 30 procent dans.
Zulk uniek concert willen we bij VeBeS Antwerpen zeker niet missen. Indien jij ook niet, verwachten we je ten laatste om 17.50 uur onderaan de grote trap in Antwerpen-Centraal. Wees zeker op tijd, want enkele minuten later zitten we reeds op de trein naar Mechelen. Deelnemers uit Mechelen wachten ons op aan de station Nekkerspoel en verwachten we daar ten laatste om 18.30 uur. Voor het optreden gaan we nog iets gezellig in de buurt drinken. Zo hebben we achteraf tijd genoeg om ons naar de Stadsschouwburg te begeven en te genieten van een prachtig concert. De start is voorzien om 20.15 uur. Na het concert begeven we ons met het openbaar vervoer naar het hoofdstation van Mechelen omdat we huiswaarts daar meer mogelijke treinverbindingen hebben.
Wil je er graag bij zijn? Schrijf dan in voor 13 april bij Dorothy De Bakker op 0486 10 11 03 of via doro.db@telenet.be.
Leden en kinderen betalen 18,00 euro. Begeleiders nemen gratis deel.
Plaats: Stadsschouwburg Mechelen, Keizerstraat 3, MECHELEN
Je inschrijving is pas definitief na storting op IBAN BE90 8538 8664 7932 van VeBeS Antwerpen met vermelding ‘260428’.
Dorothy De Bakker (stuurgroep Antwerpen)
SOS-nummer: 0486 10 11 03
