Verbale beschrijving op het Schoonselhof
ANTWERPEN, maandag 10 november 2025Voor deze bijzondere rondleiding slagen VeBeS Antwerpen, vzw Grafzerkje en Argus Kunst Verbaal Beschrijven de handen in elkaar. Samen gaan we op ontdekkingstocht naar deze bijzondere Antwerpse necropool, gevuld met funeraire parels. Tijdens de rondleiding staan we stil bij het bijzondere erfgoed en de vele verhalen die grafmonumenten met zich meedragen.
Onze gidsen zijn Tamara en Caroline. Tamara is doctor in de kunstwetenschappen en archeologie en begeleidt educatieve bezoeken aan begraafplaatsen. Daarnaast gidst Caroline op verschillende plaatsen voor blinden en slechtzienden en geeft ze gastcolleges over gidstechnieken voor blinde en slechtziende personen. Beide dames delen een passie voor kunst, cultuur en erfgoed en zijn ze ervan overtuigd dat dit voor iedereen toegankelijk zou moeten zijn. Hun manier van rondleiden leidt tot veel interactie met de deelnemers.
Wil je er graag bij zijn op deze unieke en toegankelijke rondleiding? Schrijf je dan in bij Dorothy De Bakker op 0486 10 11 03 of via doro.db@telenet.be.
Deelnemers spreken af in station Antwerpen Centraal onderaan de trap in de inkomhal om ten laatste 12.15 uur. Vanaf daar trekken we met behulp van het openbaar vervoer gezamenlijk richting Schoonselhof. Deelnemers die rechtstreeks gaan, verwachten we ten laatste om 13.15 uur aan de inkompoort van het Schoonselhof. Na de rondleiding gaan we, voor diegenen die dit willen, nog iets drinken in een gelegenheid in de buurt.
Kinderen, leden en hun eerste begeleider betalen elk 10,00 euro. Wie begeleiding vraagt, betaalt 12,50 euro. Begeleiders door ons aangesproken, betalen 7,50 euro. Derden betalen 2,50 euro extra.
Plaats: Begraafplaats Schoonselhof, Krijgsbaan 100, ANTWERPEN
Je inschrijving is pas definitief na storting op IBAN BE90 8538 8664 7932 van VeBeS Antwerpen met vermelding ‘251110’.
Dorothy De Bakker (stuurgroep Antwerpen)
SOS-nummer: 0486 10 11 03