Culturele uitstap naar Dendermonde (max.25)

DENDERMONDE, zaterdag 20 september 2025

In onze reeks uitstappen naar de steden van onze provincie, verkennen we dit jaar Dendermonde. Deze stad verrast met haar culturele rijkdom. Het Ros Beiaard en verschillende gebouwen staan immers op de prestigieuze Werelderfgoedlijst.
We verzamelen om 9.05 uur aan de krantenkiosk in het station Gent-Sint-Pieters en nemen de trein naar Dendermonde. Van het station wandelen we naar de Grote Markt. Tijdens de Ros Beiaardwandeling gebruiken we de oortjes zodat de gids ons de vele verhalen, halve waarheden en geschiedenis kan vertellen.
Na deze wandeling van ongeveer twee uur is het lunchtijd.
Voor het hoofdgerecht heb je de keuze uit

A tongrolletjes in witte wijnsaus met fijne groenten en krieltjes

B opgevulde kip met mozarella en pesto met pasta en tomatensaus

Daarna bezoeken we het Sint-Alexiusbegijnhof en komen we alles te weten over de geschiedenis en het leven van de begijntjes. We verkennen het Begijnhofmuseum en de infirmerie van het begijnhof. In de woning van de Grootjuffrouw, de vroegere gastenkamers en de kamer van de ondermeesteres is het Museum voor Volkskunde ingericht. Hier worden enkele oude beroepen gepresenteerd. Er is onder andere een opstelling van oude drukkerijen, schoenmakerijen, een brouwerij en een café. Ook de vroegere verwerking van graan tot brood en van melk tot boter wordt getoond. Het voordeel van dit kleinschalige museum is dat er veel voelelementen zijn.
We sluiten de dag af in PLEK35. Dit verwencafé wordt opgehouden door getalenteerde mensen met een fysieke en/of verstandelijke beperking. Je kunt hier niet alleen genieten van een koffie, glaasje of gebak, maar ook hun kunstwerkjes bekijken.
Rond 17.00 uur nemen we de trein naar Gent, waar we om 17.39 uur aankomen.
Voor deze uitstap vragen we dat alle slechtzienden en blinden voor begeleiding zorgen. Het bezoek aan het museum beslaat immers vele kleine kamertjes en trapjes die de begijntjes ‘jong’ hielden.

De begeleide wandelingen, de toegang tot het museum, het middagmaal (dagsoep, hoofdschotel, koffie een één drankje,
uitgezonderd zware bieren) en een drankje of gebakje in het verwencafé zijn in de prijs inbegrepen.
Vermeld bij inschrijving je keuze van de hoofdschotel.

Leden en hun eerste begeleider betalen elk 40,00 euro. Wie begeleiding vraagt, betaalt 50,00 euro. Kinderen en begeleiders door ons aangesproken, betalen elk 30,00 euro. Derden betalen 10,00 euro extra.

Inschrijven kan tot uiterlijk zondag 14 september op 09 292 40 80 of via e-mail oost-vlaanderen@vebes.be. Je inschrijving is pas definitief na storting op IBAN BE27 8538 8722 4373 van VeBeS Oost-Vlaanderen met vermelding ‘250920’.

Raf De Smet (stuurgroep Oost-Vlaanderen)
SOS-nummer: 0491 22 69 39